22. 6. - 31. 8.

Hledáme dobrovolné asistenty

Tábor J. A. Komenského Běleč nad Orlicí

PŘIHLAŠOVÁNÍ BUDE SPUŠTĚNO V PÁTEK 1. BŘEZNA 2024 VE 12.00 HOD (V POLEDNE)

MILÍ DOBROVOLNÍCI, LETOS MALÁ ZMĚNA. CHCETE-LI JET NA 2 TERMÍNY, PŘIHLAŠUJTE SE DO KAŽDÉHO TERMÍNU SAMOSTATNOU PŘIHLÁŠKOU. DĚKUJEME!

Chceš strávit o prázdninách smysluplný týden v dobré partě, na krásném místě a uplatnit své schopnosti a vůli pomáhat? Potřebuješ prázdninovou praxi v komunitní péči? Tak to jsi tu správně. Protože hledáme dobrovolné asistenty na tábory a rodinné pobyty s lidmi s postižením v Táboře J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí.

Atmosféru i místo dobře vystihují tyto snímky.

Vedoucího dobrovolníků tábora TAP2 Tomáše Znamenáčka se v článku v Českém bratru zeptali:

Ty nejsi člověk z církevního prostředí, jak se v něm cítíš a co pro tebe tenhle aspekt znamená?

Asistence, tedy přinejmenším ta, kterou děláme v Bělči, je pro mě v jádru láska k bližnímu, jakkoliv odlišnému. A církve si v tomhle vážím jako nějakého systému, který buduje v našem světě cesty a příležitosti, jak tahle pozitivní témata rozvíjet – i ve zcela banálně pragmatických věcech, protože jedna věc je láska a druhá věc je fungující uklizený tábor s dobrou jídelnou a čistými záchody. Současný svět může leckdy působit surově a sobecky, tak mě blaží prostředí, které je od základů stavěno na skutečných hodnotách.

Předchozí zkušenosti s lidmi s postižením nepředpokládáme, stačí chuť poznávat nové a ochota učit se, vše potřebné se postupně naučíš. Vždycky je na místě někdo zkušenější, kdo ti může se vším pomoci.

Vhodné (nejen) pro mládež, studenty speciální pedagogiky, sociální práce, zdravotnických škol… Dobrovolnou asistenci na našich pobytech lze započítat do školní praxe ve výši 120 hod. Týden je to krásný a intenzivní.

Asistenti mají zdarma: pobyt (nocleh i stravu), cestu na pobyt a zpět hromadnou dopravou, nebo soukromým vozidlem v případě, že cestují společně tři pomocníci.

Minimální věková hranice asistentů je 16 let.

Zájemcům doporučujeme k prostudování brožurku Jedeme do Bělče.

Přihlas se, přijeď a navaž nová přátelství.

Termíny táborů (TAP) a rodinných pobytů (RPP) s asistencí:

-TAP1 (22. 6. –  29. 6. 2024 vede Richard Dračka a Lukáš Slabý, (instruktáž dobrovolníků  8. 6. 2024, Praha 1, Jungmannova 9)

-RPP1 (29. 6. – 6. 7. 2024 vede Radka Včelná), (instruktáž dobrovolníků on-line, o termínu vás bude informovat vedoucí pobytu)

-RPP2 (6. 7. – 13. 7. 2024 vede Jan Mikschik), (instruktáž dobrovolníků  8. 6. 2024, Praha 1, Jungmannova 9)

-RPP3 (20. 7. –  27. 7. 2024 vede Anna Peltanová a Šárka Pailová), (instruktáž dobrovolníků  8. 6. 2024, Praha 1, Jungmannova 9)

-TAP2 (17. 8.  –  24. 8. 2024, vede Jiří Bureš a Tomáš Znamenáček), (víkendová instruktáž dobrovolníků v Boskovicích, o termínu vás budou informovat vedoucí)

-RPP4 (24. 8. – 31. 8 . 2024, vede Daniel Heller), (instruktáž dobrovolníků  8. 6. 2024, Praha 1, Jungmannova 9)

Případné dotazy milerádi zodpoví organizátoři akce na: vychova@e-cirkev.cz, tel.: +420 224 999 233.

Pořadatel: Odd. výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE

Přihlásit se...

Uzavření přihlášek: 31.5.2024 23:59.